Doplaveme si letos konečně pro zlato? Záleží to i na vás!

14.9.2020 - autor: red
Ve středu 30. září proběhne již 29. ročník Plavecké štafety měst. Beroun v ní po mnoho let kraloval kategorii do dvaceti tisíc obyvatel, v posledních čtyřech ročnících mu ale nejvyšší příčka uniká. Dokážeme to letos změnit?
Doplaveme si letos konečně pro zlato? Záleží to i na vás!

Kdo už se v minulosti této akce zúčastnil ví, že se nejedná o klasickou štafetu. Soutěž je založena na výsledném součtu bodového hodnocení, které odpovídá věku jednoho každého plavce. Klíčem k úspěchu je tak co nejvyšší počet aktivních účastníků. Podmínkou účasti není bydliště v Berouně. Takže pokud uplavete libovolným stylem sto metrů a chcete v plavecké štafetě pomoct městu kde žijete, pracujete, studujete nebo ho jen máte rádi, přijďte poslední den měsíce září v době od 7 do 19.30 hodin do Tipsport laguny. Vstup do plavecké části je pro účastníky štafety zdarma a domů si vedle dobrého pocitu odnesete pamětní list a poukaz na hodinový vstup do celého areálu aquaparku. 

V loňském roce se v Berouně podílelo celkem 427 plavců na zisku 6.537 bodů, což stačilo na stříbrnou příčku. O zlato nás připravili borci z Litomyšle, kterých se na stometrovou trať vydalo celkem 619 a vyplavali 6.863 bodů. Beroun je město se sportovní tradicí a s počtem obyvatel, který je oproti Litomyšli téměř dvojnásobný. Pojďme společně do toho a vytáhněme letos z bazénu konečně zase jednou zlato.

autor: red